Nebojša Vojvodić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mira Skoric

3 posters

Ići dole

Mira Skoric Empty Mira Skoric

Počalji od Me&Myself 04.09.08 15:51

BIOGRAFIJA

Mira Skoric 474327_miraSkoric1 Mira Skoric 474328_P5108921_ok11

Mira Skoric, inace rodjena Beogradjanka, snimila je svoje prve ploce 88 i 89 godine ( "Mi mozemo svi" i "Niko kao mi" ) za "Diskos", vreme kad su se cenili pravi vokali. Prve dve ploce ne pokazuju veliki uspeh, ali vec treca ploca donosi velike hitove ( "Oci moje ponosite", Koji je danas dan, Kajes li se jos, Sve to bese u prolece ), pogotovo pesma "Zasto nosis prsten moj" (A. Radulovic muzika, Marina Tucakovic tekst i Zlaja aranzman ) koja ostaje za sva vremena. Na sledecem albumu ( takodje izdatom za "Diskos") nalaze se vise autora ( Mijatovic, Petkovic, Timotic, Antonijevic, Jovicic, Keselj, Ilic, Jankovic.... ) uz ciju pomoc se napravio jos jedan ozbiljan album, cije stihove slusamo i danas: "Zasto si me opet varao", "Nije srce moje jabuka", "Kog da ljubim posle tebe", "Ljubav se prica pogledom", "Imam zelju", "Balada o vojniku", "Rodjena pod zvezdom srece", "Opasno po zivot", "Cvece devojacko", kako i duet sa Zlaja - "Volim te". 1993, Mira ostvaruje vrhunac u svojoj karijeri. Na novom albumu sa cak 12 hitova, neponovljivi "Otkaci", "Ti si ko i ja", "Nedaj me majko", "Manastir", "Niz vene mi tiho teces", "Strah od ljubavi", kako i "Pokusacu ja, pokusaj i ti", "Sva cuda da se dogode", "Kao led se istopim", "Vatra" "Briga manje", i jos jedan duet sa Zlajom - "Tanana, Milena". Sledi i solisticka turneja, od koje izdvajamo prvi solisticki koncert u Hali Sportova - Januar 1994 godine, kako i onaj u Hali Pionir 1995 godine sa kojim zavrsava turneju, s’obzirom da ostaje u drugom stranju ( Oktobar 1995 godine dobija cerku Milicu ). Sledecih par godina potpisuje se kao Mira Skoric - Jeremic. Na albumu "Rodicu ti sina" 1995 godine, saradjuje sa Zlajom, Vesnom Petkovicom, Brajom, Urosevicom i Timoticom. Izdvajamo pesme: "Karta tuge", "Rodicu ti sina", "Nisi mi sudbina", "Soko". Prepevala i pesmu od grupe Magazin - "Niko ne zna". 1996 godina donosi i novi album "U sluzbi ljubavi". Preovladuju pesme od Marine Tucakovic i Fute. Prolece 1997 - novi album - "Kosa Crna". "Nek te noge nose", "Odlazi", "Zabava", "Juzna pruga", "Marijo devo" samo su neke od pesama snimljene na tom albumu. Albumi 1998, 2000 i 2001 prolaze medijski nezapazeni ( iako na albumu 2000 posle krace pauze ponovo saradjuje sa Zlajom). Izvadajamo pesme: "Roba sa greskom", duet sa Acom Lukasom "Vrati nam se druze moj, "Vraticu ti jednom sve", "Lepo se ozeni", "Pomiliuj mi ranu najzaliju", "Kafano", "Od meseca do meseca", "Sama ostacu", kako i duet sa hrvatskim pevacem Zeljkom Bebekom koji na veliko otvara vrata ka hrvatskoj muzickoj sceni, ali nazalost nedovoljna markentiska kampanja cini svoje pa ovaj duet prolazi nezapazeno. Album 2003 donosi dosta hitova ( "Jos uvek te volim", "Lak je kamen", "Od poraza do pobede", "Stanite suze", "Motor mali", "Ona pije", "Kazna", "Poklanjam se", "Ima dana" ) ali neocekivani zdrastveni brodolom na koji se ne zelimo secati i sva sreca prolazi, poprecava promovisanje novih pesama. Album "Najbolji prijatelji" 2005 donosi nam novu Miru, polako vraca je ka vrhu, i ostavlja nadu svim njenim fanovima ( sto stariji fanovi, no tako i novi koji se 'radjaju' upravo te godine ) da ipak prave vokalne kvalitete nikada ne padaju na seni. Dobija nagradu za album, hit godine, pesma "Ista nam je tuga" dobija nagrade na Grandovom festivalu ( kako i za najbolju interpretaciju ), duetska pesma sa Anom Bekutom "Dobro smo se nasle" dobija nagradu za hit leta, a pesma "Voli je" koja zbog 'regularnosti zirija' ne osvaja zavidnu poziciju na Beoviziji 2007 godini ipak ostvaruje neocekivani brodolom u svim mogucim novinama ( dovoljno je samo reci da je par dana pre odrzavanje festivala, upravo Mira i njena pesma vazila za potencijalan pobednik prema nekim strucnim procenama ). Trenutno Mira radi na svom novom albumu ( koji ga najavila sa pesmom na grandovom festivalu " Tako si pao " ). Ujedno ce I proslaviti 20god postojanja na estradi, koja nadamo se da ce pored dobrog albuma doneti i neki solisticki koncert koji dugo cekamo.

Da li ste znali...

1.Da li ste znali da je Mira krstena 1992 godine na Ostrogu ( kuma Hani )?
2.Da li ste znali da posle operacije, Mira slavi slavu Sv.Vasilji?
3.Da li ste znali da je Mira otpevala pesmu "Posljednji put se ljubimo" na Mesamu 1996 godine, koja zbog 'neprofesionalosti' kompozitora Zorana Starcevica nije snimljena na nijedan njen CD?
4.Da li ste znali da Mira ima duetske pesme koje ne mozete naci na njenim albumima: sa Anom Bekutom ( "Kumina pesma", "Dobro smo se nasle"), sa Dimom ("Zrno ljubavi"), sa Rodjom Raicevicom ( "Ruse kose"), sa Pecom Jovanovicom ("Kad me vise ne bude"), sa Cecom ( "Ne racunaj na mene" ), sa grupom Preldzijem ( "Ili ja ili rakija"), sa Potez Bendom ("Ponudi mi cuda" ), sa Zoranom Mladenovicom ("Duso moja cista"), sa Miroslavom Kovacevicem ("Bog mi tebe dao"), sa Duletom Milivojevicom ("Pola srca dacu tebi, pola dacu njoj"), sa Zoranom Vasilicem ( "Rastanak boli")?
5.Da li ste znali da je Mira bila gost na turneju Dragane Mirkovic krajem 80ih?
6.Da li ste znali da je Mira pevala na mostovima zajedno sa Cecom, Brenom, Bekutom itd za vreme bombardovanja?
7.Da li ste znali da je svoje prve muzicke uspese Mira postigla dok je njen menadzer bio Zoran Basanovic ( kasnije menadzer Dragane Mirkovic, Jelene Karleuse, pokojnog NIna... )? 8.Da li ste znali za trio pesme: "Muskarci" sa Vesnom Zmijanac i Lepom Brenom i "Sve za tebe" sa Anom Bekutom i Sonjom Mitrovicom Hani?
9.Da li ste znali da Mira ima oko 20 nagrada za najbolju interpretaciju, sto govori za njene vokalne kvalitete?
10. Da li ste znali da sa svojim jedinstvenim glasom Mira postaje nasa prva folk-rokerka, koja moze pevati i zabavnu, pop muziku?


Mira Skoric Miraskoriccomse6

Me&Myself

Broj poruka : 24
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mira Skoric Empty Re: Mira Skoric

Počalji od Taca 04.09.08 22:25

Svidja mi se njena pesma sa festivala. happy
Taca
Taca
Administrator
Administrator

Ženski
Broj poruka : 2069
Godina : 31
Location : Subotica
Datum upisa : 22.12.2007

https://nebojsavojvodic.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Mira Skoric Empty Re: Mira Skoric

Počalji od Taca 06.09.08 15:55

Ima jako dobrih pesama... I dobar glas... happy
Taca
Taca
Administrator
Administrator

Ženski
Broj poruka : 2069
Godina : 31
Location : Subotica
Datum upisa : 22.12.2007

https://nebojsavojvodic.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Mira Skoric Empty Re: Mira Skoric

Počalji od vanja 06.09.08 15:58

sve gore navedeno stoji, a meni se pored svega toga najvise svidja njen karakter...
vanja
vanja
Administrator
Administrator

Broj poruka : 285
Datum upisa : 29.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mira Skoric Empty Re: Mira Skoric

Počalji od Me&Myself 06.09.08 16:01

Takodje. Ja obozavam mnogo pevacice iskljucivo zbog pesama i glasu, ali Miru izdvajam zbog karaktera. Slicno kao sto i Cecu idzvajam zbog njene harizme. Ok

Me&Myself

Broj poruka : 24
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mira Skoric Empty Re: Mira Skoric

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu